Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow EMEKLİLERE ÖDENEN BAYRAM İKRAMİYELERİNDE GELİNEN SON DURUM
EMEKLİLERE ÖDENEN BAYRAM İKRAMİYELERİNDE GELİNEN SON DURUM
Çarşamba, 04 Temmuz 2018

23.03.2020 TARİHİ İTİBARİYLE, Dünyada ve Ülkemizde yaşanan koronavirüs salgınına karşı alınan ulusal önlemler kapsamında, Platformumuzca Nisan ayında İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılması planlanmış olan bilgilendirme toplantıları da iptal edilmiştir.
Toplantılar için Platformumuzca hazırlanan Basın Bülteni İÇİN TIKLAYINIZ.

KONU ÖZELLİKLE PLATFORMA DAHİL DİĞER BANKA EMEKLİ DERNEKLERİ TARAFINDAN MEDYA GÜNDEMİNE ZAMAN ZAMAN TAŞINMAKTA OLUP, KAYDEDİLEN GELİŞMELER PLATFORM FACEBOOK GRUBUNDAN DUYURULMAKTADIR.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

05.12.2019 tarihinde yaptığımız Platform toplantısında;

- Nisan 2020 ayı içinde, Ramazan Bayramı öncesinde 1 er hafta arayla İstanbul, Ankara ve İzmir'de, bayram ikramiyeleri, emekli maaşlarına yapılan zamların yetersizliği vb konularda tüm vakıf sandıklı kurum emeklilerine açık toplantılar düzenlenmesi,

-Bu arada, konunun gündemde ve sıcak tutulması için Platform olarak hazırladığımız basın bülteninin medya kuruluşlarının yazı işlerine ve temsilcilerine iletilmesi
Kararlaştırılmıştır.
Ayrıca;
-Halen gözlemci olarak çalışmalarımıza destek vermekte olan Esbank Emeklileri Derneği, talepleri ve protokolümüzü imzalamaları üzerine, 7. Üye dernek olarak Platformumuza dahil edilmiştir.
Bugün için Platformumuza dahil 7 derneğin toplam üye sayısı 21.008 dir.

ALINAN KARARLAR ÇERÇEVESİNDE NİSAN AYINDA İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR'DE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLENECEK OLUP MART AYINDA DETAYLAR BELİRLENİP TÜM DERNEK ÜYELERİNE DUYURULACAKTIR.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Emekli bankacı dernekleri Platformumuzun 04.11.2019 tarihinde Akbank Emeklileri Derneği'nin Beşiktaş'taki Genel Merkezi'nde yaptığı toplantıda; emeklilere ramazan ve kurban bayramlarında ödenen ancak yasa maddesi kapsamına alınmadığımız için biz banka vakıf sandığı emeklilerinin yararlanamadığı ikramiyeler konusunda gelinen son durum değerlendirilmiştir. Bugüne kadar Devletin üst yönetim makamları ve siyasi partilere yazılan yazılara herhangi bir yanıt alınamamış, çok sayıda siyasi ve bürokratla kurulan temaslar da sonuç vermemiş ve bir gelişme sağlanamamıştır. Bu durumda, hem platforma dahil derneklerin üyelerinin, hem de basının konu hakkında bilgilendirilmesi ve gündem oluşturulması için, geniş katılımlı toplantılar düzenlenmesi, diğer taraftan girişimlere de devam edilmesi uygun görülmüştür. Bu yönde çalışma yapılıp üyelerimize duyuru yapılacaktır. Platform Mutabakat Protokolü gereği, bir dernek yönetimindeki değişiklik nedeniyle Platform yönetiminde değişiklik yapılmıştır.

***********

Derneğimizin de üyesi olduğu Emekli Bankacı Dernekleri Platformu'nun 07.05.2019 tarihinde Akbank Emeklileri Derneği'nin Genel Merkezi'nde yaptığı toplantıda;
Emeklilere ramazan ve kurban bayramlarında ödenen ancak yasa maddesi kapsamına alınmadığımız için biz banka vakıf sandığı emeklilerinin yararlanamadığı ikramiyeler konusunda gelinen son durum değerlendirilmiş ve yaklaşan ramazan bayramı nedeniyle konunun tekrar gündeme getirilmesi yönünde kararlar alınmış, ilgili merciler nezdinde tekrar girişimlerde bulunulmuştur.

Konuyla ilgili olarak hazırladığımız bilgilendirme notu aşağıdaki dosyada bilgilerinize sunulmuştur. Anemder Yön.Kurulu

EM.İKR.BİLGİLENDİRME NOTU

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


Sample Image

Derneğimizin DE üyesi olduğu EMEKLİ BANKACI DERNEKLERİ Platformu, 14.02.2019 tarihinde Yapı Kredi Bankası Emeklileri Sosyal Yard.Derneği'nin Kadıköy Lokalinde toplanarak, emeklilere ramazan ve kurban bayramlarında ödenecek ikramiyeler konusunda yapılan çalışmalar ve gelinen son durumu değerlendirdi.   toplantı bilgi notu İÇİN TIKLAYINIZ. 

Konuyla ilgili olarak;

Cumhurbaşkanlığı'na yazılan yazı için tıklayınız 2.sayfası

TBMM Başkanlığı'na yazılan yazı için tıklayınız.   2 sayfası

( parti başkanlıklarına da aynı içerikli yazılar gönderilmiştir)

 
Son Güncelleme ( Perşembe, 16 Nisan 2020 )
 

Duyurular

VEFAT DUYURUSU
VEFAT EDEN TZH VAKFI VE DERNEĞİMİZ ÜYESİ ARKADAŞLARIMIZ:
MERHUM ARKADAŞLARIMIZA RAHMET, YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ.

Tzh Vakfımızın Tekirdağ Emeklisi ve Derneğimiz üyesi Sn Münir ERGENE 30.07.2023

 
Tzh Vakfımızın Balıkesir Emeklisi ve Derneğimiz üyesi Sn Huriye Reyhan KABAKCI 26.08.2023Tzh Vakfımızın İzmir Emeklisi ve Dernek üyemiz Sn Malike KUR 26.06.2023*ÜYELERİMİZİN AİLELERİ VE BİRİNCİ DERECE YAKINLARININ (EŞ,EVLAT,ANNE,BABA,KARDEŞ) VEFATINDA, DERNEĞİMİZDEN TALEP ETMELERİ VEYA BİLDİRİLMESİ HALİNDE, CENAZE TÖRENİNE KATILIM İÇİN İL DAHİLİNDEKİ ÜYELERİMİZE MESAJLA BİLDİRİM YAPILABİLMEKTE, SİTEMİZDE DE DUYURULMAKTADIR.EKSİK ÜYE BİLGİLERİ Sample ImageACİL DURUMLARDA ÜYELERİMİZİN KAN İHTİYAÇLARINDA YARDIMCI OLABİLMEMİZ İÇİN; TÜM ÜYELERİMİZİN, Üyelik formlarında boş bıraktıkları     * KAN GRUBU* BİLGİLERİNİ DERNEĞİMİZE (0212 639 87 74) BİLDİRMELERİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR. UNUTMAYALIM! BU BİLGİ HAYAT KURTARACAKTIR.
                    AYRICA, ÜYELERİMİZİN ÖZLÜK BİLGİLERİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLERİ DE DERNEĞİMİZE BİLDİREREK GÜNCELLEME YAPTIRMALARI GEREKMEKTEDİR.            ÖRNEĞİN SOYADI DEĞİŞİKLİĞİ, ADRES VEYA TELEFON NUMARASI DEĞİŞİKLİKLERİ GİBİ.


Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
ANEMDER
6 Şubatta meydana gelen deprem fela
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi